Zwycięstwo! Zwycięstwo! życie wieczne w Chrystusie Zmartwychwstałym – Zesłanie Ducha Świętego 2016

Wspaniała nowina bracie….

tak jak Jezus obiecał, że otrzymamy Parakleta – Ducha Św., tak też dzisiaj wspominamy ten piękny dzień wypełnienia się Jego obietnicy. Dzień, który jest owocem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Dzień zwycięstwa życia nad śmiercią, odwagi nad lękiem, światła nad ciemnością, wolności nad niewolą.

To dzień Wielkiego Zwycięstwa Pana Boga nad Twoimi i moimi zwątpieniami, troskami, rozmyśleniami…. bo jak około 2000 lat temu, garstka zalęknionych, obwiniających się za zdradę, tchórzostwo i ucieczkę, prostych rybaków z Galilei wyszła na ulicę, napełniona wcześniej mocą jaką daje Duch Św., tak też i dziś Pan Bóg przypomina Tobie – „(…) gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc             i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei,                i w Samarii, i aż po krańce ziemi… „(Dz 1,8)

Odwagi !!!  to jest misja jaką powierzył nam Jezus. To wspaniałe zadanie dla każdego z nas – niezależnie od wykształcenia, wyglądu, wiedzy, pochodzenia. Każdy kto wierzy, że Jezus Chrystus jest Panem, Kyriosem, jest Synem Boga, Który Zmartwychwstał i siedzi po prawicy Ojca, by wstawiać się za nami… każdy mimo wad, słabości zaproszony jest… aby iść i głosić Dobrą Nowinę… a Ten Który Jest , tak jak obiecał –       jest z każdym z nas, aż do skończenia świata!!!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s