… Dzienniczek Pielgrzyma …

55Warszawa, dnia 28 października 2015 roku

W tym dniu przeżywaliśmy wraz z naszym bratem z V wspólnoty neokatechumenalnej w Toruniu o. Redemptorystów – obecnie już diakonem Michałem Sieradzanem i jego rodziną święcenie diakonatu. wtedy to podczas wesołej rozmowy zrodziła się myśl o tym by pojechać na kolejne święcenia, które w dniu 09 stycznia 2016 roku na Słowacji otrzyma nasz brat z III wspólnoty neokatechumenalnej w Toruniu o. Redemptorystów – obecnie już diakon Marek Zawojski. Miałem osobiście okazję wielokrotnie z Nim rozmawiać, jeździć na spotkania powołaniowe do Nikosa…. 

Toruń, 26 listopada 2015 roku

Rozmowa z Krzyśkiem F. katechistą z III wspólnoty odnośnie wyjazdu na diakonat do Marka do Żilina. Chęci są, jeśli Bog pozwoli to jedziemy…

Toruń, dnia 06 stycznia 2016 roku

Pojawiają się pierwsze problemy z wyjazdem:/ brak opieki do dzieci na cały weekend, kiepsko z kasą… ale stawiamy wszystko na Bogu! 

Toruń, dnia 07 stycznia 2016 roku

Dzień przed planowanym wyjazdem nagle całe rozsypane puzzle zaczynają układać się w jeden piękny obraz z napisem – RUSZAJ W DROGĘ ! znajduje się opieka do dzieci – rodzice proponują swoją pomoc, znajdują się pieniądze na wyjazd, dzieci zdrowe.. więc ruszamy:)

Toruń, dnia 08 stycznia 2016 roku

Demon chce zepsuć wyjazd i wprowadza nerwową atmosferę… jest dobrze. Przyjeżdża tato i odwozi nas na parking koło kościoła o. Redemptorystów. Pogoda nieciekawa ale wielka radość wśród pielgrzymów przyćmiewa warunki pogodowe, ewentualne trudności w podróży, niewygodę itp… wraz z Maryją o 21.00 odjazd…. jest nas ok 21 osób… 

Żilina, dnia 09 january 2016 roku

Jesteśmy przed czasem na miejscu. Podczas podróży nie było nieoczekiwanych przeszkód. Wygoda, wesołe i smaczne postoje. Dojechaliśmy. Czekamy ok 2 godzin zanim zostaniemy ogarnięci opieką ze strony braci ze Słowacji. W międzyczasię za złe parkowanie straż miejsca założyła blokadę na koło auta z hotelu – bo źle zaparkował…..i nam:) ok 30 E !!! po chwili przyszedł do nas brat ze słowackiej wspólnoty. Zaprowadził nas do hotelu, gdzie w spartańskich warunkach przebraliśmy się, wzięliśmy prysznic przy umywalkach, wypiliśmy po kawie lub herbacie, dokończyliśmy skonsumować prowiant z podróży, podzielić się pierwszymi reakcjami odnośnie podróży, funkcjonowania miejscowej straży, wyglądu hotelu – szczególnie sufitu:)…. o ok godz 10:15 ruszyliśmy do Katedry na Eucharystie.

Godz 12:00 po zakończonej Eucharystii wraz z braćmi Słowakami, przy kilku stopniowym mrozie, ze śpiewem na ustach, z gitarą na szyi i odmrożonymi palcami przeszliśmy przez miasto do hotelu, gdzie odbyła się radosna agapa…

Godz 16:30 koniec agapy… zostajemy rozlokowani po domach. Bracia są naprawdę niesamowici. Dzielą się wszystkim co mają. Bariery językowe połamane! 

Od godz 19:18 – do późnych godz nocnych…. w zależności kto ile miał sił spędzał wieczór z gospodarzami na rozmowie, dzieleniu się doświadczeniem Drogi….

Żilina, dnia 10 january 2016 roku

Godz 09:00 rozpoczynamy Eucharystię niedzielną wraz z braćmi Słowakami. Eucharystie przewodniczył rektor Seminarium Redemptoris Mater w Żilinie (strona SRM Zilina)

Godz 12:10 zakończona Eucharsytia. Po niej krótka wspólna agapa i powrót do Polski.

Godz 12:40 ruszamy do Polski… powróciliśmy do Torunia ok 20:00 zadowoleni 🙂

Kilka fotografii z wyjazdu:

DSCF3301
53DSCF3302 DSCF3303 DSCF3309
DSCF3308DSCF3307 DSCF3312 DSCF3279 62 DSCF3296 DSCF3288 DSCF3286 DSCF3285 DSCF3284

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s