Droga Neokatechumenalna u papieża Franciszka

NEWS FRONDY! Droga Neokatechumenalna u papieżaPapież Franciszek w piątek     6 marca br. roześle kolejne kilkaset rodzin na misje, aby tworzyć żywy Kościół w zdechrystianizowanych i zlaicyzowanych zakątkach całego świata.                                             Specjalna audiencja Drogi Neokatechumenalnej odbędzie się w Auli św. Pawła VI o godz. 11.30.

Obecni będą inicjatorzy wspólnoty, hierarchowie, rodziny, które zdecydowały się oddawać swoje życie dla Chrystusa i wyruszą na missio ad gentes, odpowiedzialni i członkowie wspólnot z całego świata w tym z Polski.

Papież Franciszek kontynuuje więc tradycję rozpoczętą przez św. Jana Pawła II, który zainicjował osobiste wysyłanie rodzin na ewangelizację świata. Robił to także Benedykt XVI, który jeszcze jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary przez wiele lat badał duchowość tego zgromadzenia, aby ostatecznie zatwierdzić jej statuty, a następnie wysoko ocenić jej dyrektorium katechetyczne i liturgiczne.

W zeszłym roku w audiencji z papieżem Franciszkiem uczestniczyło ok. 10 tys. katechumenów. Na misje, drogą losowania, zostało rozesłanych 414 rodzin, w większości wielodzietnych. Bezpośrednią relację z tego wydarzenia można oglądać w Telewizji Watykańskiej, a także w TV TRWAM pod tym linkiem => kliknij tu.  

źródło: fronda.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s