‚Missio Ad Gentes’ z Torunia

Przemek MarcinkowskiRodzina Marcinkowskich (Przemek i Agnieszka, czworo dzieci, oraz piąte w drodze) z IV wspólnoty neokatechumenalnej w Toruniu (redemptoryści) została wylosowana do misji Ad Gentes w Rydze, stolicy Łotwy!

Missio Ad Gentes jest owocem powstałym na Drodze, w której kilka rodzin (często wielodzietnych) wraz z prezbiterem i socjuszem, zostają posłani do miejsc zdechrystianizowanych lub zupełnie pogańskich. Powstaje tam za zgodą biskupa miejsca nowa parafia (personalna), w której rodziny swoim życiem i pracą ewangelizują. Podobne misje istnieją w wielu miejscach na całym świecie, m.i.: Kolonia, Duesseldorf (Niemcy), Wiedeń, Nowy Jork, Budapeszt, Sztokholm, Ameryka Łacińska, Australia, Indie czy Nowa Gwinea.

Razem z Marcinkowskimi do tej misji wylosowana została jeszcze druga rodzina z Polski, jedna rodzina z Hiszpanii, oraz jedna rodzina z Włoch.

Gratulujemy i zapewniamy o modlitwie! Odwagi!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s