‚Missio Ad Gentes’ z Torunia

Przemek MarcinkowskiRodzina Marcinkowskich (Przemek i Agnieszka, czworo dzieci, oraz piąte w drodze) z IV wspólnoty neokatechumenalnej w Toruniu (redemptoryści) została wylosowana do misji Ad Gentes w Rydze, stolicy Łotwy!

Missio Ad Gentes jest owocem powstałym na Drodze, w której kilka rodzin (często wielodzietnych) wraz z prezbiterem i socjuszem, zostają posłani do miejsc zdechrystianizowanych lub zupełnie pogańskich. Powstaje tam za zgodą biskupa miejsca nowa parafia (personalna), w której rodziny swoim życiem i pracą ewangelizują. Podobne misje istnieją w wielu miejscach na całym świecie, m.i.: Kolonia, Duesseldorf (Niemcy), Wiedeń, Nowy Jork, Budapeszt, Sztokholm, Ameryka Łacińska, Australia, Indie czy Nowa Gwinea.

Razem z Marcinkowskimi do tej misji wylosowana została jeszcze druga rodzina z Polski, jedna rodzina z Hiszpanii, oraz jedna rodzina z Włoch.

Gratulujemy i zapewniamy o modlitwie! Odwagi!

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „‚Missio Ad Gentes’ z Torunia

 1. Αὐγείας pisze:

  Szkoda, że tak blisko. Z drugiej strony dobrze, bo będzie tam trochę zimniej 🙂

 2. tobi pisze:

  bez biadolenia prosze:) modlmy sie za nich i Bogu dziekujmy za taka rodzine!!!

 3. OLD SENIORHAND pisze:

  Chwała Panu!

 4. Ola pisze:

  Wspaniale:) Ryga jest bardzo zsekularyzowana-byłam tam 2 lata. A Wspólnoty w Alberta Draudze są darem od Pana. Doświadczyłam tam tego co znaczy braterska miłość, jest tam również trochę Braci z korzeniami polskimi:), Będę modliła się za misję Marcinkowskich:)Odwagi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s