Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI

ImageW związku z zakończeniem posługi papieskiej Benedykta XVI Biskup Toruński Andrzej Suski skierował do nas swoje słowo:

Drodzy Diecezjanie, 
W dniu 28 lutego br. Ojciec Święty Benedykt XVI zakończy posługę papieską na Stolicy Św. Piotra. Decyzję o abdykacji powziął ze względu na swój wiek i stan zdrowia. Była ona podyktowana troską o Kościół i miłością do niego. Jednocześnie Ojciec Święty postanowił, że pozostanie w zaciszu klasztornym na Watykanie, trwając tam na modlitwie. W ten sposób pragnie nadal służyć Kościołowi, któremu oddał całe swoje życie. 
Przez osiem lat papież Benedykt XVI sterował Łodzią Piotrową pośród burz i nawałnic, jakie w tym czasie uderzały w nawy Kościoła. Dziś możemy powiedzieć, że trzymał ster mocno w rękach siłą Ewangelii, którą odważnie głosił, a także siłą miłości i szacunku dla każdego człowieka. Dał nam Ojciec Święty czytelne świadectwo wierności Chrystusowi. Dzięki tej postawie mieliśmy poczucie bezpieczeństwa i pewności na drodze wiary, żyjąc w świecie, który często sprzeciwia się Bogu. 


Dziękując Bogu za pontyfikat papieża Benedykta XVI, trwajmy w duchowej bliskości z Ojcem Świętym na modlitwie, o którą nas prosi. Na prośbę Ojca Świętego módlmy się także za Jego następcę na Stolicy Piotrowej. Okazją do wspólnej modlitwy w tych intencjach niech będzie niedziela, 24 lutego, a także czwartek, 28 lutego, dzień zakończenia pontyfikatu. Tego dnia, o godz. 18.00, odbędzie się w toruńskiej katedrze p.w. Św. Janów uroczysta liturgia dziękczynna, na którą serdecznie zapraszam.

 

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii św. Józefa w Toruniu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Droga Neokatechumenalna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s